Menu
Domov / Blog / 6 vecí, ktoré treba zvážiť pri výbere novej kuchynskej batérie

6 vecí, ktoré treba zvážiť pri výbere novej kuchynskej batérie

5. apríla 2022

Vodovodná batéria je jedným z najfrekventovanejších nástrojov v kuchyni. Je  dôležitá pre každodenné úlohy prípravy jedla , varenia, čistenia a dezinfekcie. Zo všetkých funkcií vo vašej kuchyni je batéria pravdepodobne tá, s ktorou komunikujete najviac.

Vodovodná batéria, ktorá stojí v centre pozornosti, je tiež jedným z hlavných prvkov štýlu vašej kuchyne. Výber správneho zariadenia nielenže zvýši funkčnosť kuchyne, ale slúži aj ako vyjadrenie vášho individuálneho vkusu. Vaša batéria, ktorá rozpráva príbeh o tom, ako sa používa kuchyňa, bude roky určujúcim prvkom vášho domova.

Ale s toľkými možnosťami, ako to urobiť správne? Pozrime si  zoznam  kľúčových vecí, ktoré je potrebné zvážiť, keď prechádzate procesom výberu vodovodnej batérie

Štýl a dizajn

Priznajme si to – na štýle záleží! Kuchynská batéria hovorí veľa o osobnosti človeka. Mal by ladiť a zvýrazniť vzhľad vašej kuchyne. Vďaka svojmu prominentnému postaveniu je batéria často vrcholom kuchynského dizajnu a všetko ostatné okolo nej zapadá na svoje miesto.

Ako príklad si ukážeme dva štýly s ktorými sa stretávame najčastejšie --> 

Tradičné/Retro batérie

Tradičný dizajn kuchyne vám umožňuje miešať a spájať rôzne vrstvy detailov, vrátane farby a textúry. Pôvabná opulentnosť tradičnej batérie môže doplniť kuchyňu s elegantným dizajnom.

Retro 3 granitová kuchynská batéria

OCELOVÁ VYSOKÁ KUCHYNSKÁ batéria

Tieto batérie sú  inšpirované klasicky, s dekoratívnym lemovaním a zdobenými detailmi, ktoré ponúkajú rafinovaný nádych.

Moderné batérie

Moderné kuchyne sa vyznačujú zdržanlivým dizajnom s jemnými farebnými variáciami, ktoré rámujú jednoduchý, štýlový a funkčný priestor. V týchto kuchyniach ponúka vodovodná batéria príležitosť podčiarknuť charakteristicky čistý priestor ostrými líniami a odvážnou estetikou.

Čierna špirálová kuchynská batéria s výsuvným výtokom

Nexo chrómová kuchynská batéria

 

Výška batérie

Zohľadnenie výšky vašej batérie môže byť estetické alebo funkčné. Vyššia batéria  môže mať dramatický vplyv na dizajn vašej kuchyne. Ak je váš drez pod skrinkami a výška je limitujúcim faktorom ,  batéria s optimalizovanou výškou,  sa zmestí bez obetovania štýlu alebo funkčnosti.

Kuchynská batéria SPIRAL čierna

Oblúk batérie

Oblúk batérie je vzdialenosť od hornej časti drezu po základňu výtoku. Možno hľadáte dramatický vysoký oblúk, ktorý vám pomôže naplniť a manévrovať veľké hrnce a panvice, alebo možno budete chcieť nízkoprofilovú batériu, ktorá nebude blokovať výhľad. Oblúk môže byť dôležitým faktorom v závislosti od toho, ako používate svoj kohútik. Batéria s vysokým oblúkom, ako napríklad http://Čierna kuchynská batéria Beta, je nielen nápadná a elegantná, ale môže byť užitočná aj na umiestnenie veľkých predmetov do drezu. Medzitým, http://Kuchynská batéria Cado2 s výsuvným výtokom sa úhľadne hodí do každého kuchynského dekoru a zachováva si nízky profil.

Funkcia postrekovača

Jednou z funkcií batérie , ktorá by v modernej kuchyni nemala chýbať, je funkcia rozprašovača. Táto funkcia, ktorá vám umožňuje jednoducho nasmerovať prúd vody a dostať sa do každého rohu drezu, sa používa pri mnohých kuchynských úlohách – od plnenia džbánov a polievania rastlín až po otryskávanie odolnej špiny. K dispozícii je niekoľko rôznych možností, ktoré primárne vyplývajú z tvaru vášho kohútika. Bez ohľadu na to, akú funkciu postrekovača si vyberiete, zaručene posilní funkčnosť vašej kuchynskej práce.

Montáž

Montuje sa vaša batéria na pult alebo na stenu? Potrebujete prispôsobiť svoju vodovodnú batériu s existujúcim otvorom na pracovnej doske? Alebo inštalujete nové pulty a vyberáte vodovodnú batériu pred vyrezaním otvorov? Znalosť typu montáže je kľúčom k výberu správnej batérie. Je dôležité, aby otvor vodovodnej batérie bol rovný   s počtom otvorov, ktoré sú vyvŕtané cez dosku alebo umývadlo. Najbežnejšie konfigurácie sú vodovodné batérie s jedným otvorom a  s 3 otvormi .

Ak vymieňate starú batériu  a chcete zmeniť typ upevnenia, aby ste zvýšili počet otvorov, budete si ich musieť nechať vyvŕtať, čo môže zahŕňať najatie profesionála. Ak prechádzate zo štýlu montáže s viacerými otvormi na štýl montáže s jedným otvorom, na zakrytie dodatočných otvorov možno použiť kuchynskú dosku .

Farba

Jedným z najdôležitejších aspektov dizajnu je farba batérie . Trendy prichádzajú a odchádzajú, no niektoré sú nadčasové. Matná čierna   môže priniesť trochu modernosti. Alebo môžete  použiť zaujímavý 2-tónový vzhľad, ako je čierna v kombinácii so zlatou . Lesklý chróm môže pridať úroveň sofistikovanosti, biela farba zas pocit čistoty .

Kuchynská batéria NOOK Biela                       Kuchynská batéria NEXO

chevron-down