Menu
Domov / Blog / Výber najlepšej postieľky pre vaše dieťa

Výber najlepšej postieľky pre vaše dieťa

22. júna 2022

S toľkými štýlmi a možnosťami, ktoré sú dnes k dispozícii, môže byť výber perfektnej postieľky pre vaše dieťa ako náročná úloha. Keď si určíte cenové rozpätie a rozhodnete sa, ktoré funkcie postieľky sú pre vás najdôležitejšie, môžete začať hľadať tú dokonalú detskú postieľku.

Aby sme vám pomohli na ceste, vytvorili sme dokonalého sprievodcu nákupom postieľok so všetkým, čo potrebujete vedieť o bezpečnostných prvkoch, štýloch a dizajnoch postieľok.

Bezpečnosť detskej postieľky

Každá nová postieľka, ktorú si kúpite, by mala spĺňať minimálne bezpečnostné požiadavky. Preto je vždy dobré, aby ste sa pred nákupom oboznámili s najnovšími bezpečnostnými normami pre detskú postieľku.

To znamená, že pokiaľ zostavíte svoju postieľku podľa pokynov výrobcu a používate ju správne, aj tá najlacnejšia postieľka by mala byť pre dieťa bezpečná.

 

  • Je postieľka dostatočne hlboká, aby zabránila vypadnutiu dieťaťa?
  • Sedí matrac dobre na všetkých stranách?
  • Existuje nejaké nebezpečenstvo zachytenia hlavy?
  • Vidíte nejaké nebezpečenstvo zachytenia končatín alebo prstov?
  • Existujú nejaké ostré hrany alebo vyčnievajúce časti?

Je postieľka dostatočne hlboká, aby zabránila vypadnutiu dieťaťa?

Vzdialenosť od hornej časti matraca k hornej časti najnižšej strany, keď je bočnica zatvorená, by mala byť aspoň 50 cm, keď je základňa nastavená v najnižšej polohe. Keď je základňa matraca v hornej polohe, hĺbka by mala byť 30 cm. Hĺbka by mala byť aspoň 15 cm, keď je sklopná strana dole.

V postieľke by nemali byť žiadne opierky na nohy, pomocou ktorých by vaše dieťa mohlo vyliezť.

Sedí matrac dobre na všetkých stranách?

Pri výbere matraca sa uistite, že medzi okrajom matraca a susednou stranou postieľky nie je medzera väčšia ako 4 cm, keď je matrac posunutý na opačnú stranu, alebo 2 cm na každej strane, keď je matrac vycentrovaný. Medzery po stranách predstavujú riziko udusenia – vaše dieťa by sa do nich mohlo prevaliť tvárou napred. A matrace by mali byť pevné; mäkký alebo prehnutý matrac môže tiež predstavovať nebezpečenstvo udusenia.

Existuje nejaké nebezpečenstvo zachytenia hlavy?

Akýkoľvek veľký priestor alebo otvor musí byť medzi 5–9,5 cm, aby sa zabránilo zachyteniu alebo vypadnutiu vášho dieťaťa.

Vidíte nejaké nebezpečenstvo zachytenia končatín alebo prstov?

Menšie otvory by nemali byť široké 3 – 5 cm – čo je dosť široké na to, aby sa detská končatina zasekla – alebo by nemali byť široké 5 – 12 mm, aby sa malé prsty nezachytili.

Existujú nejaké ostré hrany alebo vyčnievajúce časti?

Skontrolujte, či nejaké ostré hrany alebo čokoľvek nevyčnieva alebo nesmeruje nahor, čo by mohlo zasiahnuť hlavu dieťaťa alebo sa zachytiť o jeho oblečenie. Zadrhávanie oblečenia nemusí znieť vážne, ale môže byť pre dieťa stresujúce a v najhorších prípadoch môže skončiť aj uškrtením.

 

Typy postieľok

Základné detské postieľky

Keď si predstavíte detskú postieľku, pravdepodobne vám napadne táto. Štandardné postieľky s dlhou životnosťou a robustnosťou majú jednoduchú konštrukciu – 4 pevné strany s lamelami. Tieto postieľky sú ideálne pre rodičov, ktorí plánujú mať viac detí, pretože sú odolné a prichádzajú v mnohých rôznych prevedeniach.
Zatiaľ čo predstavujú vynikajúce riešenie na spanie v trvalých domoch, rodiny, ktoré sú neustále na cestách, možno budú chcieť hľadať inú možnosť, pretože štandardné postieľky sú veľké a ťažko sa prepravujú medzi miestami.

 

Detská postieľka Drewex Kuba prírodná

 

Detská postieľka Drewex Kuba biela

Cestovné postieľky

Znamená životný štýl vašej rodiny, že ste často mimo domova? Berte do úvahy cestovnú postieľku. Postieľkový typ je ideálny nielen na dovolenky (dá sa zbaliť a vziať do lietadla), ale funguje aj na kratšie víkendové výlety k babke.

Cestovné postieľky bývajú veľmi mäkké a ľahké, často majú sieťovanú alebo hliníkovú konštrukciu. Väčšina je dodávaná aj s úložným vreckom pre väčšie pohodlie.

Ďalšia výhoda: sú známe rýchlymi časmi nastavenia, pričom niektoré sú pripravené na použitie za menej ako 30 sekúnd.

Cestovná postieľka CARETERO Basic Plus 2020 grey

Postieľky so zásuvkou

Ak máte problém s ukladacím priestorom tak práve tieto postieľky sú pre Vás to pravé riešenie. Súčasťou týchto postieľok je práve praktický šuplík do ktorého môžete odkladať prikrývky, hračky alebo čo Vás len napadne.

 

Detská postieľka New Baby Medvedík s hviezdičkou so zásuvkou dub

chevron-down