Menu
Domov / Blog / Aké dôležité sú edukačné hračky pre rozvoj vášho dieťaťa?

Aké dôležité sú edukačné hračky pre rozvoj vášho dieťaťa?

27. novembra 2022

Čo sú edukačné hračky ? 
Edukačné hračky sú predmety hry, ktoré majú potenciál stimulovať učenie. Sú určené pre deti, najmä pre mladšiu vekovú kategóriu, a určené na to, aby im pomohli rozvíjať motorické, jazykové a iné zručnosti.
Výhody edukačných hračiek ?
Prvou výhodou je, že tieto hračky pomáhajú rozvíjať kognitívne schopnosti dieťaťa, ako je riešenie problémov, uvažovanie, kreativita a ďalšie. Tieto zručnosti vám môžu pomôcť so všetkým, od získavania priateľov až po úspech v škole v budúcnosti.

Po druhé, tieto typy hračiek tiež učia deti nové informácie, ktoré im pomáhajú rozvíjať si slovnú zásobu a učiť sa nové slová.

A nakoniec, výskum hovorí, že zábava pri učení zlepšuje mieru retencie(schopnosť zapamätať si) oveľa lepšie ako suché vyučovacie metódy.

Schopnosti/Zručnosti ,ktoré pomôžu dieťaťu získať edukačné hračky

1. Zmyslové schopnosti – Čas na hranie je najlepší čas na to, aby ste pomohli vášmu dieťaťu rozvíjať jeho zmysly, ako je sluch, zrak a hmat. Od mobilov do postieľky až po interaktívne hračky so zvukmi, tieto hračky poskytujú bábätkám hmatové vnemy, ktoré sú stimulujúce zo všetkých uhlov.
https://www.hompi.sk/obchod/detsky-sortiment/zabava-a-hry/edukacne-hracky/edukacna-multifunkcna-hracka-baby-mix-xylofon/

2. Motorické zručnosti – Rozvoj jemných motorických zručností je neoddeliteľnou súčasťou u dojčiat, batoliat a starších detí, keď rastú a spoznávajú svet okolo seba. Motorické zručnosti ako chôdza, plazenie, uchopenie, balansovanie a iné sú nevyhnutné na zlepšenie fyzickej sily a rozvoja pohybu malého dieťaťa.

https://www.hompi.sk/obchod/detsky-sortiment/zabava-a-hry/edukacne-hracky/senzoricke-akuku-lopticky-cierno-biele/

3. Jazykové zručnosti- Pomôžte budovať a rozvíjať komunikačné schopnosti vášho dieťaťa pomocou hračiek, ktoré podporujú rozvoj jazyka. Hračky, ktoré učia abecedu a výslovnosť slov, pomáhajú batoľatám, pretože deň čo deň objavujú viac slov.

https://www.hompi.sk/obchod/detsky-sortiment/zabava-a-hry/edukacne-hracky/detska-edukacna-magneticka-tabula-3v1-baby-mix/

4. Zručnosti na riešenie problémov – Tento súbor zručností je dôležitý, keď deti rastú a skúmajú svet okolo seba. Hračky zamerané na riešenie problémov učia deti, ako prísť na to, čo je zlé, keď niečo nefunguje. Otvorilo by to ich mladé mysle, aby preskúmali a naučili sa rôzne možnosti.

 

5. Kreativita a predstavivosť – Či už radi vyrábajú veci alebo len chcú objaviť niečo nové pre seba, hračky podporujúce tvorivé myslenie a imaginatívnu hru pomáhajú rozširovať predstavivosť vášho dieťaťa.

https://www.hompi.sk/obchod/detsky-sortiment/zabava-a-hry/edukacne-hracky/drevene-naradie-v-kufriku-viga/


chevron-down